Bilety lotnicze w Lufthansie

Maj 7 - 2015

Niemiecka linia lotnicza może poszczycić się wieloma latami sprawdzonej i dobrej działalności. Lufthansa lata po wszystkich kontynentach, a dzięki różnym usługom przyjmuje coraz większą ilość zadowolonych klientów. Obecnie możemy liczyć na obniżkę cen na bilety lotnicze na ponad 50 kierunków. Ceny rozpoczynają się od 1020 złotych. Bilety lotnicze będą sprzedawane przez dwa dni od 26 czerwca. Wyloty będą realizowane od października do marca. Lufthansa oferuje bilety lotnicze do Addis Abbeby, Bangkoku, Bogoty, Buenos Aires. Lufthansa oferuje także bilety lotnicze do Nowego Jorku. Za 1029 złotych możemy polecieć do Tunis. Warto zobaczyć także Osakę, San Francisko, Kapsztad i Dubaj. Jesień to bardzo dobry czas na realizację wycieczek, nie tylko po Europie. Podróżując o tej porze roku unikniemy tłumów w hotelach i portach lotniczych.

lufthansa

Tanie czy regularne linie lotnicze

Lufthansa należy do znanych przedstawicieli regularnych linii lotniczych. Na rynku lotniczym istnieje wiele lat, podczas których miała różne wzloty i upadki. Obecnie pozycja regularnych linii lotniczych staje się zagrożona przez tanie loty. W Europie jest największy wskaźnik korzystania z tanich linii lotniczych. Nic dziwnego przedstawiciele taniego latania oferują mnóstwo promocji, obniżek cen na bilety lotnicze, a także coraz bardziej dbają o klienta. Do tego ceny za przelot są naprawdę korzystne. Tanie linie tworzą coraz więcej baz na naszym kontynencie. W tej sytuacji muszą się odnaleźć regularne linie lotnicze. Lufthansa wpadła na pomysł walki z tanią konkurencją Między innymi chce na pokładach samolotu wyznaczyć miejsca, w których będzie można kupić bilety po niższych cenach. Dzięki temu wyznaczy strefę taką samą jak tanie linie lotnicze. Regularne loty szukają rozwiązań, gdyż trudno zabłysnąć jakąś interesującą promocją, podczas gdy wielu tanich przewoźników oferuje przeloty za kilka złotych. Pasażerowie rezygnują z wysokiej jakości usług na rzecz lotów za grosze. Dzięki konkurencyjności korzystają pasażerowie, którzy mogą wybierać wśród różnych przewoźników.

lufthansa

Kategorie: Bilety lotnicze, Linie Lotnicze
TAG: , , , ,

Włochy na zimę

Gru 9 - 2014

weronaWłochy to bardzo często odwiedzany kraj o różnych porach roku. Nie tylko latem włoskie miasta przyciągają tłumy turystów, ale także zimą. Teraz dzięki różnym ofertom biur podróży, wczasy we włoskich Alpach będą jeszcze bardziej popularne. Biuro podróży Rainbour tours oferuje bardzo tanie bilety lotnicze do Werony, a w cenę wliczony jest sprzęt narciarski. Biuro oferuje bilety lotnicze za 299 złotych, a w tym możemy zabrać ze sobą 15 kilo bagażu i narty. Werona to przepiękne miasto na północy Włoch. W XIV wieku miasto należało do Mediolanu, następnie do Wenecji. Werona miała więc bardzo burzliwą historię, zanim stała się samodzielnym państwem. Miasto zachowało wiele zabytków starożytnych. Do najważniejszych zaliczamy rzymską arenę, Łuk triumfalny a także Bramę Lwów. Bardzo ważna atrakcją turystyczną jest Dom i grób Julii. Według szekspirowskiej tragedii Werona była świadkiem nieszczęśliwej miłości, dlatego na wczasy przybywa tu wielu zakochanych. Piazza delle Erbe to najbardziej malowniczy zakątek miasta. Warto zwiedzić także zamek wielu władców Werony. Werona jest uznawana wraz z Wenecją za najbardziej romantyczne miasta Włoch.

Tanie loty do Włoch – Ryanair

Włochy są bardzo popularne wśród polskich turystów, głównie dzięki ofertom tanich linii lotniczych. Ryanair oferuje tanie loty do Mediolanu, wybierając port lotniczy w Bergamo. Wielu turystów udaje się od razu do Mediolanu, zapominając o tym, że Bergamo nazywane jest bramą Mediolanu. Tutaj widać typowe włoskie zabudowy, z wąskimi uliczkami i charakterystycznymi budowlami. Najbardziej zachwyca centrum starego miasta. Ryanair, oprócz Werony zachęca także do podróżowania do Bolonii i Florencji. Bardzo wiele korzystnych cen oferuje z portu lotniczego Warszawa- Modlin. Ryanair oferuje także tanie loty z Krakowa na Sycylię.

weronaRyanai r- lider rynku europejskiego

W dość krótkim czasie linie Ryanair podbiły serca nie tylko Polaków, ale także innych Europejczyków. Ryanair funkcjonuje jako jedna z najbardziej znanych linii lotniczych. W Polsce funkcjonuje na wielu lotniskach. Ma swoją bazę we Wrocławiu i Krakowie. Ryanair bardzo poprawił swoje relacje z klientami, gdyż wcześniej zarzucano mu patrzenie tylko na zyski. Teraz zezwolił na zabieranie podwójnego bagażu podręcznego, a także bardziej jasno określa zasady, tak aby klienci nie ponosili dodatkowych opłat. Jeszcze w końcówce roku zapoczątkował specjalny formularz, w którym klienci mogą napisać skargi i zażalenia, jeżeli nie podoba im się obsługa, bądź funkcjonowanie linii. Irlandzki przewoźnik ma swoją siedzibę w Londynie, jednak promocje oferuje w różne desygnacje kontynentu. Niedawno ruszyła promocja na bilety lotnicze wczasów łączonych : Włochy plus Hiszpania. Dzięki korzystnej ofercie zwiedzimy Mediolan i Costa Brava podczas jednej podróży. Ryanair w różnych usługach konkuruje z linią wizz air, jednak w dalszym ciągu Polacy chętniej wybierają irlandzką linię, niż węgierskiego przeciwnika.

Kategorie: Ciekawe Miejsca, Linie Lotnicze, Tanie Linie Lotnicze
TAG: , , , , ,

Niezapomniany dzień w Londynie

Lis 20 - 2014

Londyn to jedna z najbardziej znanych europejskich stolic. Zabytki, atrakcje turystyczne a także obiekty na światowej liście dziedzictwa unesco sprawiają, że przyjeżdża tu miliony turystów. Londyn ma także bardzo duże znaczenie w biznesie światowym. Jest to także stolica kultury, o czym świadczą liczne opery, filharmonie, teatry. Teraz możemy zaplanowac sobie niezapomniany dzień w Londynie dzięki opcji wizz air. Tanie linie lotnicze oferują połączenia z portu lotniczego w Katowicach, Gdańsku i Warszawie. Wizz air oferuje połączenie wczesnie rano i opcję powortu tego samego dnia wieczorem, dzięki czemu zwiedzający będą mogli uniknąć rezerwacji hotelu w Londynie.

london

Bilety lotnicze w wizz air

Dzięki nowej ofercie wizz air możemy zwiedzić Londyn w jeden dzień. Przylot i wylot jest tak dopasowany, że mamy aż osiem godzin na spacer po brytyjskiej stolicy. Oczywiście w ciągu tych godzin nie zwiedzimy całego maista, ale jego najważniejsza część. Do najbardziej znanych miejsc należy Buckingam Palac, Tower of Bridge, Big Ben. Możemy także zjeść smaczny obiad czy wypić kawę w jednej z przytulnych londyńskich knajpek.

Wizz air w Polsce

Wizz air w naszym kraju jest bardzo popularny. Bardzo ciekawe oferty prezentuje z Gdańska czy Katowic. Stacjonuje także na największym polskim lotnisku- Okęciu. Ten port lotniczy obsługuje regularne linie, a wizz air jest tam wyjątkiem. Wizz air wcześniej był w Modlinie, jednak port lotniczy był kilkakrotnie remontowany, a wizz air i ryanair musieli przenieść się na Okęcie. Pod koniec września Ryanair wrócił do Modlina, natomiast wizz air zadomowił się na Okęciu oferując ogromne promocje nawet do 20 procent obniżek na bilety lotnicze. Wizz air oferuje tanie loty dla osób, które mają kartę członkostwa klubu wizz air. Wizz air oferuje w cenie biletu lotniczego bagaż podręczny. W wizz air możemy wybierać między dużym i mniejszym bagażem podręcznym. Za większy musimy dodatkowo zapłacić. Wizz air na wielu trasach konkuruje z linią Ryanair, która zachęca do zakupu biletu lotniczego na podobnych trasach i w podobnych cenach. Najwięcej promocji możemy znaleźć na bilety lotnicze do Budapesztu, gdyz tam wizz air ma swoją bazę i główny port lotniczy.

london

Kategorie: Ciekawe Miejsca, Linie Lotnicze
TAG: , , , , , , ,

Liniowce marzeń i ziemskie problemy

Lip 12 - 2013

Boeing 787W związku z uziemieniem przez wiele tygodni dreamlinerów Polskich Linii Lotniczych LOT, przewoźnik liczy na rekompensatę. Na temat wypłaty odszkodowania z przedstawicielami Boeinga rozmawiał już w tej prezes LOT-u, ale szybko się tej sprawy nie uda załatwić. Według wstępnych rozmów amerykański koncern swoje propozycje przedstawi w lipcu. Mówi się, że nie tylko odszkodowanie w gotówce wchodzi w grę, ale i upusty przy kolejnych zakupach PLL LOT-u u Boeinga.

Samolotowe kłopoty

Przypomnijmy, że 16 stycznia br po incydentach z samolotami typu Boeing 787 Dreamliner, zostały uziemione wszystkie maszyny tego typu wielu przewoźników. Powodem aresztu było zapalenie się litowych akumulatorów jonowych u jednego z nich, a w drugim te same dymiły. Wśród uziemionych samolotów były dwa należące do PLL LOT-u, przy czym jeden z nich został zatrzymany w porcie lotniczym Chicago, po wykonaniu swojego pierwszego transatlantyckiego rejsu. Polski przewoźnik na czas zatrzymania jego samolotów przez Boeinga, by móc kontynuować swoją działalność przewoźniczą na dalekodystansowych trasach, został zmuszony do wyleasingowania trzech samolotów Boeing 777, Boeing 767 oraz Airbus 330. Nasze narodowe linie lotnicze swoje koszty z tego tytułu szacują na ponad 10 mln zł. Od początku czerwca dreamlinery powróciły już do floty LOT-u.

Boeingowa flota PLL LOT

Nasze narodowe linie lotnicze posiadają trzy dreamlinery, z czego dwa w centrum serwisowym Boeinga w Etiopii przeszły modyfikację akumulatorów. W połowie maja prosto z fabryki Boeinga w USA przyleciała do spółki trzecia maszyna. Wszystkie trzy odbywają już regularne rejsy na trasach długodystansowych do Nowego Jorku, Chicago i Toronto, a od 1 sierpnia zaczną kursować i do Pekinu. Czwarty liniowiec marzeń Polskich Linii Lotniczych LOT przebył już w czerwcu drogę ze znajdującego się w pobliżu fabryki Boeinga w Everett pod Seattle lotniska na warszawski port lotniczy i wkrótce czynnie dołączy do latających w barwach lotu pozostałych trzech maszyn. Piąta z kolei ma być dostarczona pod koniec lipca. Boeingi 787 Dreamlinery mogą na swój pokład zabrać maksymalnie 252 pasażerów. LOT na ich pokładach oferuje podróżnym trzy klasy przelotu: elite club, premium club i ekonomiczną.

Restrukturyzacja LOT-u żywym tematem

Mające poważne problemy finansowe linie lotnicze LOT muszą się poddać restrukturyzacji. Plany działania w tym temacie zostały już wysłane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów do Komisji Europejskiej. Poza tym, że przesłany plan zakłada m.in. ograniczenia do 15 proc. w sieci połączeń LOT-u tych najmniej rentownych, to polski przewoźnik liczy również na udzielenie mu dodatkowej pomocy publicznej. Mimo docierających przecieków plan restrukturyzacji jest tajemnicą i ze względu na konkurencję nie zostanie upubliczniony.

Kategorie: Linie Lotnicze
TAG: , ,

Nowe sezonowe kierunki niemieckich przewoźników

Mar 18 - 2013

LufthansaZbliżający się sezon letni u wielu europejskich linii lotniczych, zarówno tych regularnych, niskobudżetowych, jak i czarterowych, obfituje w nowe wakacyjne kierunki. Obsługujący polskie porty lotnicze niemiecki największy przewoźnik lotniczy Lufthansa jest jedną z linii, która również atrakcyjnie rozszerzy siatkę swoich połączeń. W obowiązującym od 31 marca do 26 października rozkładzie letnim, pasażerowie tych linii będą mogli na pokładzie samolotów Lufthansy podróżować do 218 miast w 82 krajach. Rok temu letni rozkład przewoźnika obejmował kierunki 216 miast w 83 krajach. Od lipca podróżując po Europie będziemy też mogli korzystać z koncepcji niemieckich tanich linii lotniczych Germanwings. Przewoźnik ten sukcesywnie przejmować będzie obsługiwane obecnie przez Lufthansę połączenia typu „point to point”.

Letni rozkład Lufthansy

Znalazło się w nim aż pięć cieszących się popularnością kierunków wakacyjnych. Mowa o hiszpańskich miastach: Mahon na Minorce, Jerez de la Frontera w Andaluzji, o brytyjskim Cardiff, szkockim Glasgow i bułgarskim kurorcie Warna. Niemieckie linie lotnicze uruchamiają też międzykontynentalne rejsy z Monachium do kanadyjskiego Vancouver. Mają być one uzupełnieniem istniejących już rejsów z frankfurckiego portu lotniczego. Na drugą co do wielkości wyspę Archipelagu Balearów Minorkę będzie można latać z Monachium, Dusseldorfu, Hamburga i Berlina. Do miasta Jerez de la Frontera na Costa de la Luz z Dusseldorfu i Frankfurtu. Do stolicy Walii Cardiff, nadającej się świetnie na wakacyjną bazę wypadową na wybrzeżu lub w walijskich górach polecimy Lufthansą z Dusseldorfu. Również z niego przewoźnik będzie odbywać rejsy do powszechnie znanego z artystycznego życia największego miasta Szkocji Glasgow. Trasę tę będzie odbywać przez okrągły rok. Także z Dusseldorfu dostaniemy się do Warny. Rozkład letni linii lotniczych Lufthansa oferuje 25 sezonowych połączeń, których w wakacyjnych miesiącach lipcu i sierpniu częstotliwość zwiększy się.

Germanwings rośnie w kierunki

Letni rozkład przewiduje przejęcie sześciu bezpośrednich kierunków Lufthansy przez tanie linie lotnicze Germanwings. Na początek przechwyci rejsy z Hamburga do stolicy Austrii – Wiednia, Perły Adriatyku – chorwackiego Dubrownika, francuskiego miasta na Lazurowym Wybrzeżu – Nicei, największego miasta Balearów i stolicy wyspy Majorka – Palma de Mallorca oraz niemieckiego miasta – Stuttgartu. Sukcesywnie od 1 lipca Germanwings przejmie kolejne połączenia od Lufthansy. Niskobudżetowy przewoźnik przechwyci od regularnego wszystkie jego europejskie trasy, wyłączając te do Frankfurtu i Monachium, a także zaoferuje na nie pasażerom po atrakcyjnych cenach tanie loty. Ci pasażerowie, co dokonali już rezerwacji biletów lotniczych na obsługujące do tej pory kierunki Lufthansy, automatycznie będą w systemie przeniesieni na obsługiwane przez Germanwings połączenia.

Kategorie: Linie Lotnicze
TAG: , ,