Włochy na zimę

Gru 9 - 2014

weronaWłochy to bardzo często odwiedzany kraj o różnych porach roku. Nie tylko latem włoskie miasta przyciągają tłumy turystów, ale także zimą. Teraz dzięki różnym ofertom biur podróży, wczasy we włoskich Alpach będą jeszcze bardziej popularne. Biuro podróży Rainbour tours oferuje bardzo tanie bilety lotnicze do Werony, a w cenę wliczony jest sprzęt narciarski. Biuro oferuje bilety lotnicze za 299 złotych, a w tym możemy zabrać ze sobą 15 kilo bagażu i narty. Werona to przepiękne miasto na północy Włoch. W XIV wieku miasto należało do Mediolanu, następnie do Wenecji. Werona miała więc bardzo burzliwą historię, zanim stała się samodzielnym państwem. Miasto zachowało wiele zabytków starożytnych. Do najważniejszych zaliczamy rzymską arenę, Łuk triumfalny a także Bramę Lwów. Bardzo ważna atrakcją turystyczną jest Dom i grób Julii. Według szekspirowskiej tragedii Werona była świadkiem nieszczęśliwej miłości, dlatego na wczasy przybywa tu wielu zakochanych. Piazza delle Erbe to najbardziej malowniczy zakątek miasta. Warto zwiedzić także zamek wielu władców Werony. Werona jest uznawana wraz z Wenecją za najbardziej romantyczne miasta Włoch.

Tanie loty do Włoch – Ryanair

Włochy są bardzo popularne wśród polskich turystów, głównie dzięki ofertom tanich linii lotniczych. Ryanair oferuje tanie loty do Mediolanu, wybierając port lotniczy w Bergamo. Wielu turystów udaje się od razu do Mediolanu, zapominając o tym, że Bergamo nazywane jest bramą Mediolanu. Tutaj widać typowe włoskie zabudowy, z wąskimi uliczkami i charakterystycznymi budowlami. Najbardziej zachwyca centrum starego miasta. Ryanair, oprócz Werony zachęca także do podróżowania do Bolonii i Florencji. Bardzo wiele korzystnych cen oferuje z portu lotniczego Warszawa- Modlin. Ryanair oferuje także tanie loty z Krakowa na Sycylię.

weronaRyanai r- lider rynku europejskiego

W dość krótkim czasie linie Ryanair podbiły serca nie tylko Polaków, ale także innych Europejczyków. Ryanair funkcjonuje jako jedna z najbardziej znanych linii lotniczych. W Polsce funkcjonuje na wielu lotniskach. Ma swoją bazę we Wrocławiu i Krakowie. Ryanair bardzo poprawił swoje relacje z klientami, gdyż wcześniej zarzucano mu patrzenie tylko na zyski. Teraz zezwolił na zabieranie podwójnego bagażu podręcznego, a także bardziej jasno określa zasady, tak aby klienci nie ponosili dodatkowych opłat. Jeszcze w końcówce roku zapoczątkował specjalny formularz, w którym klienci mogą napisać skargi i zażalenia, jeżeli nie podoba im się obsługa, bądź funkcjonowanie linii. Irlandzki przewoźnik ma swoją siedzibę w Londynie, jednak promocje oferuje w różne desygnacje kontynentu. Niedawno ruszyła promocja na bilety lotnicze wczasów łączonych : Włochy plus Hiszpania. Dzięki korzystnej ofercie zwiedzimy Mediolan i Costa Brava podczas jednej podróży. Ryanair w różnych usługach konkuruje z linią wizz air, jednak w dalszym ciągu Polacy chętniej wybierają irlandzką linię, niż węgierskiego przeciwnika.

Kategorie: Ciekawe Miejsca, Linie Lotnicze, Tanie Linie Lotnicze
TAG: , , , , ,

Szwedzki weekend

Cze 25 - 2014

Portowe szwedzkie miasto Goteborg jest jednym z popularniejszych kierunków tanich linii lotniczych Wizz Air i Ryanair. Przewoźnicy łączą je z polskimi portami lotniczymi w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Warto wykorzystać niskobudżetowe połączenia do tego uroczego miasta i spędzić w nim kilka dni.

Goteborg

Drugie największe miasto Szwecji

To istniejące od XII w. miasto do drugiej połowy XVII w. należało do Danii i nosiło inna nazwę, która brzmiała Malmhaugh. Początki istnienia Goteborga datowane są na przełom XVI i XVII w. Od jakiegoś czasu Goteborg doświadcza kulturalnego odrodzenia, skupiając w sobie wszystkie przejawy kreatywności artystycznej, począwszy od lokalnej renomowanej odzieży, przez tętniące życiem piwiarnie i niezależną scenę muzyczna, aż po sztukę alternatywną, której zasmakować można w Roda Sten. Corocznie Goteborg jest gospodarzem najważniejszego w Skandynawii festiwalu filmowego, jest też miejscem popularnych imprez muzycznych i festiwali.

Stare ma dusze

Miasto przecina sieć wąskich, ponad trzystuletnich kanałów. Niezwykle urokliwym jest kanał przecinający zygzakowato park Kungsparken. Goteborg jest też miastem zabytków. Najstarszym obiektem świeckim miasta jest XVII-wieczny Kronhuset, który niegdyś był arsenałem, składem broni i amunicji, jak też służył za budowlę obronną, a dziś jest miejscem klimatycznych koncertów. Najstarszą świątynią jest przebudowana w XIX w. klasycystyczna Katedra Gustawa z pierwszej połowy XVII w. Imię otrzymała na cześć króla Gustawa II Adolfa Wazy. Warto też zobaczyć Wielką Synagogę, której wnętrze jest niezwykle piękne i zaliczane do jednych z najpiękniejszych wnętrz w Europie.

Kultura, sztuka i piękno

Kultura Goteborga obraca się również wokół Teatru Miejskiego i Sali Koncertowej, w której występuje Goteborgska Orkiestra Symfoniczna. Na uwagę również zasługują i muzea, a wśród nich Muzeum Sztuki Naturalnej z dziesięcioma milionami wypchanych osobników zwierzęcych, m.in. zobaczymy pochodzącego z XIX w. wypchanego wieloryba. Niezwykle ciekawe jest też Muzeum Sztuki Użytkowej będące wyjątkowym skarbcem dzieł sztuki użytkowej i dekoracyjnej. Przedmioty w nim zgromadzone pochodzą m.in. z Chin. Z pewnością nudna też nie będzie wizyta w Muzeum Sztuki ze zbiorami pochodzącymi od XV w. do współczesności. Wśród dzieł tu zebranych znajdują się i perełki sztuki europejskiej, prace Picassa, van Gogha, Rembrandta i Moneta. Jest jeszcze z pięknymi wnętrzami Muzeum Miejskie, pełne witraży, fresków. Muzeum przybliża fascynującą historię miasta.

Polecane atrakcje

Goteborg szczyci się tym, że posiada największy w Szwecji Ogród Botaniczny, w którym uprawianych jest blisko 16 tys. gatunków roślin. W szklarniach znajduje się palmiarnia, półtora tysiąca odmian gatunków storczykowatych, Dolina Zawilców, Dolina Rododendronów, Ogród Gorski i Polana Japońska. Z kolei atrakcją szczególnie dla młodych jest stary, ale za to największy w kraju park rozrywki Liseberg. Zaś starszym poleca się tętniące życiem kluby z muzyką na żywo.

Kategorie: Tanie Linie Lotnicze
TAG: , , , , , ,

Eurolotem w Europę

Sty 29 - 2013

Oprócz Polskich Linii Lotniczych LOT mamy drugiego polskiego lotniczego przewoźnika pasażerskiego, świadczącego usługi w zakresie przewozów regionalnych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych-krótkodystansowych, Eurolot. Linie te działają na zasadzie operatora w strukturze Grupy LOT. Obsługują 42 trasy z Polski. Prawdopodobnie zostanie im przekazany majątek, mającego poważne kłopoty finansowe, LOT-u. W ten sposób rząd uratuje polskiego flagowego przewoźnika.

Eurolot

Zwiększona częstotliwość

Kilka dni temu zostaliśmy poinformowani przez elektroniczne media o zwiększeniu w najbliższym sezonie letnim przez polskie linie lotnicze Eurolot, połączeń z krakowskiego portu lotniczego do Amsterdamu i Zurychu. Na obu wykorzystywane będą samoloty typu Bombardier Q400 NextGen. Do holenderskiej stolicy przewoźnik zacznie odbywać rejsy od Prima Aprilisowego dnia, czyli 1 kwietnia, sześć razy w tygodniu: od poniedziałku do piątku i w niedzielę. Do Zurychu linie te będą kursowały z taką samą częstotliwością.

Nowe kierunki

Z lotniska Kraków Eurolot ruszy też z nowym kierunkiem na Bałkany, do Perły Adriatyku – magicznego Dubrownika. W przebogatym w połączenia lotnicze letnim sezonie te polskie linie lotnicze chcą jeszcze uruchomić dwie nowe trasy z Heringsdorfu/Świnoujścia do Dortmundu od 4 maja raz w tygodniu w soboty oraz do Kolonii/Bonn. Na razie przewoźnik jeszcze oczekuje sfinalizowania wszystkich szczegółów umowy na tych ostatnich kierunkach. Rejsy do niemieckich miast linie obsługiwać będą samolotem Dash8 Q400. W minionym sezonie Eurolot serwował też połączenia do Heringsdorfu, Florencji, Wilna, Hamburga i Lwowa. Czy je wznowi, na razie nic na ten temat nie słychać.

Znane i doceniane

Kierunki do Amsterdamu i Zurychu zyskują częstotliwość dzięki sporemu zainteresowaniu nimi u polskich pasażerów i nie ma w tym nic dziwnego, bo oba są niezwykle interesujące. Nazywany Wenecją Północy Amsterdam jest cudownym miastem z całą masą bardzo atrakcyjnych i wartych zobaczenia miejsc. Czaruje spokojem, kolorowymi kamieniczkami, snującymi się leniwie krętymi uliczkami, zadziwia pływającym targiem kwiatów i dzielnicą Czerwonych Latarń. Z kolei Zurych ze względu na otaczające go Alpy, jest niezwykle malowniczym, a przy tym i wyjątkowo intrygującym miastem – jednocześnie antycznym i nowoczesnym. Jest prawdziwym centrum biznesowym, kulturowym, pełnym elegancji i ekstrawagancji. Na miłośników muzeów i galerii czeka w nim 50 muzeów i 100 galerii.

Atrakcyjność nowych kierunków

Trzecie z miast na trasie Eurolotu, Dubrownik jest miastem ze starożytnym rodowodem, słowiańską duszą, niczym z bajki zabytkami, które opasane są murem z 16 wieżami. Z tego miasta nie chce się wyjeżdżać! Niemieckie kierunki również cieszą się powodzeniem. W Dortmundzie miłośnicy piwa odwiedzają Muzeum Browaru. Z kolei największą dumą Kolonii jest zabytkowa katedra Świętego Piotra i Najświętszej Maryi Panny, z cennymi relikwiami dla chrześcijańskiej wiary i sztuki średniowiecznej. A Bonn to miasto muzeów!

Kategorie: Tanie Linie Lotnicze
TAG: , , , ,

Wizz Air – problemy z lotniskiem w Modlinie

Sty 15 - 2013

Wizz AirW związku z często występującą kłopotliwą mgłą na lotnisku Modlin i brakiem w porcie ułatwiającego samolotom bezpieczne lądowanie w trudnych warunkach atmosferycznych odpowiedniego sprzętu, węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air wróciły jakiś czas temu ze swoimi połączeniami do warszawskiego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina. Ten powrót przewoźnika na stare śmieci jest czasowy. Pierwotnie od 6 stycznia miał on przywrócić swoją działalność do Modlina, jednak w związku z innymi problemami tego portu lotniczego, Wizz Air swoją obecność na lotnisku Warszawa przedłuża do 15 stycznia.

Pozytywny odbiór

Za czasowe przeniesienie lotów na Lotnisko Chopina w Warszawie, tanie linie lotnicze Wizz Air otrzymały od pasażerów nadzwyczaj pozytywne opinie. W ciągu pierwszych godzin od zamknięcia w Modlinie pasa startowego, ponad półtora tysiąca niezwykle zadowolonych pasażerów tego przewoźnika bez problemów i o czasie zostało obsłużonych z Lotniska Chopina. Tak do końca nie jest pewna data otwarcia lotniska w Modlinie. Oczywiście przewoźnik o ponownym przeniesieniu lotów do tego portu lotniczego poinformuje wszystkich swoich pasażerów. Nastąpi to jednak w momencie, kiedy skończą się, póki co wciąż przedłużające się prace naprawcze drogi startowej.

Wizz Air kołem ratunkowym

Jest nim dla poszkodowanych pasażerów podróżujących na trasie Warszawa – Kijów. W związku z odwołanymi na niej lotami linii lotniczych Aerosvit, Wizz Air uruchomił dla nich taryfę ratunkową. Pasażerowie, którym ukraiński przewoźnik odwołał lot z Katowic do Kijowa, mogą poprzez infolinię węgierskiego przewoźnika, rezerwować loty ukraińskiej linii z w cenie 349 UAH, doliczając do tego koszty rezerwacji, ale i tak w czasie podróży muszą posiadać przy sobie oryginalną rezerwację Aerosvitu. Tanie linie lotnicze Wizz Air specjalne taryfy będą honorowały u wszystkich pasażerów ukraińskiego przewoźnika na trasie Warszawa – Kijów. Ilość biletów w puli ratunkowej uzależniona jest od ilości dostępnych miejsc, dlatego też pasażerowie powinni dokonywać rezerwacji jak najszybciej.

To był dobry rok

W 2012 roku niskobudżetowy przewoźnik Wizz Air odnotował w skali roku 12 proc. wzrost obsłużonych przez niego pasażerów. Przewiózł w nim 12 mln. podróżnych, z czego 4,3 mln. w Polsce. Zwiększył również swoją siatkę o 47 nowych połączeń, w sumie oferując ich już 250. Węgierskie tanie linie lotnicze uruchomiły w 2012 roku nowe rejsy do Gruzji, Izraela, Słowenii i Szwajcarii. Obecne są już w 29 krajach. W najbliższym czasie Wizz Air ma plan dalej rozszerzać działania operacyjne o nowe rynki i dodawać nowe porty lotnicze oraz planuje zwiększyć swoją flotą. Pragnie także 2013 rok zakończyć z liczbą 13,5 mln. przewiezionych pasażerów. Czy mu się to uda, zobaczymy.

Kategorie: Tanie Linie Lotnicze
TAG: , , , , ,

Podróże z Lufthansą

Mar 29 - 2011

LufthansaJedna z najwyżej ocenianych rejsowych linii lotniczych, niemiecka Lufthansa, należy do jednego z największych na świecie towarzystw lotniczych. Przewoźnik powstał w 1926 roku, jako Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft. Luft w nazwie oznacza powietrze, a Hansa określa leżący nad Bałtykiem i Morzem Północnym związek kupiecki średniowiecznych miast europejskich. Siedziba linii mieści się w przepięknym mieście Kolonii, zaś jego główna baza przy międzynarodowym porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem.

Linie lotnicze Lufthansa były pierwszym w historii powietrznym przewoźnikiem, który zaczął latać samolotami Boeing 737. Dziś flota Lufthansy liczy ponad 300 maszyn i opiera się na Boeingach, Airbusach, Avro, Bombardierach i McDonell&Douglasach.

Lufthansa oferuje bogatą siatkę połączeń obsługującą pięć kontynentów i 75 krajów na całym świecie. W Polsce niemiecki przewoźnik obsługuje porty w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Rzeszowie. Możemy stąd polecieć do Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Berlina i Hamburga, miast, które warte są odwiedzenia.

Ważny dla Lufthansy położony po obu stronach Menu Frankfurt jest znanym centrum wystawienniczym i miastem zaliczanym do jednej z najważniejszych na świecie metropolii finansowych. Mimo, że jest to dość nowoczesne miasto z licznymi szklanymi drapaczami, odnajdziemy w nim wiele zabytkowych budowli, wśród nich urokliwe kamieniczki, świątynie, muzea i galerie sztuki. Frankfurt szczyci się największym w Niemczech portem lotniczym. Bilety lotnicze do Frankfurtu łatwo można zarezerwować i kupić przez Internet. Tak samo do każdego innego z wymienionych wyżej miast.

Pasażerowie linii lotniczych Lufthansa najwyżej sobie cenią u tego przewoźnika jego połączenia, cenę za bilet, punktualność, serwowane na pokładzie posiłki oraz obsługę. Niemiecki przewoźnik pasażerom posiadającym elektroniczne bilety lotnicze Lufthansy etix dał możliwość samodzielnego wyboru miejsca w samolocie. Przed wylotem można sobie wydrukować w domu kartę pokładową online, dzięki czemu wcześniej przystąpi się do odprawy i będzie miało większy wybór dostępnych w samolocie miejsc. Pasażerowie na pokładzie samolotów Lufthansy mają możliwość korzystania z Internetu.

Lufthansa jest znanym pasażerskim przewoźnikiem. Niewielu wie, że jest on o wiele większą firmą niż by się mogło wydawać. Prowadzi, bowiem bardzo szeroką działalność, w tym przewozy regionalne, przewozy transportowe, służby techniczne, jest dostawcą informatycznych rozwiązań dla lotnictwa, ma swoje biuro podróży, niemieckie tanie linie lotnicze i turecko – niemieckie linie, we Włoszech jest właścicielem lokalnych linii lotniczych. Lufthansa to również największy na świecie dostawca posiłków dla linii lotniczych, świadczy także usługi szkoleniowe dla załóg oraz oferuje lotnicze ubezpieczenia transportowe.

Linie lotnicze Lufthansa są liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance.

Lufthansa

Kategorie: Podróże, Tanie Linie Lotnicze
TAG: , , , , , , , , , , , , , , ,