Wczasy w Turcji

Cze 12 - 2015

Polskę i Turcję dzieli około 2000 kilometrów. Najszybciej dostaniemy się do Stambułu z portu lotniczego w Warszawie. Turcję można nazwać krajem bogów. W Efezie ostatnie lata życia spędziła matka Jezusa. W Pergamonie oddawano cześć Zeusowi, natomiast Bodrum zasłynęło z grobowca Mauzoleusa. Efez jest bardzo ważnym miejscem dla chrześcijan. Tutaj powstała jedna z pierwszych wspólnot tej religii w Azji Mniejszej. Legenda głosi, że w II wieku siedmiu chrześcijan schroniło się przed prześladowaniami w pobliskich grotach. Zostali oni żywcem zamurowani, ale obudzili się po 200 latach, gdy chrześcijaństwo ogłoszono religią państwową. Dziś to miejsce nazwane jest Grotą siedmiu braci śpiących. Miasto Efez zostało wymienione jako jedno z Siedmiu Kościołów. Turyści pozostawiają tutaj skrawki materiału z prośbami do Maryi, gdyż według legend tutaj znajdował się jej dom. W najbardziej wysuniętym na zachód skrawku Azji, w Pergamonie oddawano natomiast cześć Zeusowi. Miasto było jednym z najważniejszych ośrodków kultury starożytnej. Funkcjonowała w nim biblioteka, a także szkoły medycyny. Ponadto w Pergamonie powstało pierwsze sanatorium. Wiele biur podróży oferuje wczasy w Bodrum. Tutaj możemy oglądać cud świata- potężny grobowiec wzniesiony po śmierci Mauzolosa. Starożytni okrzyknęli go jednym z siedmiu cudów świata. Oprócz zwiedzania miejsc świętych, Turcja to kraj nastawiony na rozrywkę, zabawę a także plażowanie. Można tutaj uprawiać wiele sportów wodnych, między innymi bardzo popularne jest nurkowanie.

turcja efez

Zabytki, plaże, relaks

Oprócz wielu zabytków i śladów starożytności możemy znaleźć w Turcji prawdziwą oazę spokoju i odpoczynku. Turcja słynie ze wspaniałych plaż, a także hoteli z opcjami all inclusive, basenami i różnego rodzaju rozrywką. Turcja to bardzo przyjazny kraj na spędzanie wakacji z dziećmi, gdyż wszystkie hotele oferują animacje dla najmłodszych turystów. Wczasy w Turcji są popularne w każdym sezonie, nie tylko letnim. Szczególnie w okresie zimowym, gdyż wakacje w Turcji są dużo tańsze, niż w innych krajach.

turcja efez

Kategorie: Wakacje, Wczasy
TAG: , , , , , , ,

Wczasy na Majorce

Lut 27 - 2015

mallorcaMajorka to jedna z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego. Majorka ma łagodny klimat śródziemnomorski, wiecznie zielone gaje oliwne, wspaniałe plaże ale także dużo polskich akcentów. Wyspa zachwyca krajobrazami. Na wschodzie dominują szerokie, piaszczyste plaże a na zachodzie wybrzeże jest skaliste. Wnętrze wyspy to wiecznie zielone gaje oliwne, migdały i cytrusy. Playa de palma to najdłuższa plaża wyspy. Rozciąga się na wschód od stolicy wyspy Palmy. Dla osób, które na wczasach preferują cisze i bliskość natury poleca się dziką Es Trenc. Z kolei najpiękniejsze kolory wody możemy zauważyć przy plażach ukrytych między skałami. To wymarzone miejsce do uprawiania sportów wodnych. Można tutaj nurkować, żeglować, czy pławić się w ciepłych wodach Morza Śródziemnego, albo podziwiać jachty, które cumują w tym obrębie. Dla rodzin z dziećmi, wyspa także jest wymarzonym miejscem na wczasy. Najważniejsze jest oczywiście ciepłe morze, ale rajem dla najmłodszych jest delfinarium i morskie zoo a także park wodny. Najmłodsi pojadą minipociągiem wokół najmniejszego jeziorka. Tanie loty na Majorkę znajdziemy u przewoźnika linii Ryanair. Bilety lotnicze możemy kupić w cenie 177 złotych z portu lotniczego w Poznaniu, lub za 156 złotych z lotniska w Warszawie. Oczywiście wiele osób korzysta z pośrednictwa biur podróży, wybierając wczasy all inclusive. Dzięki temu raz zapłacimy i będziemy mieć wszystko w cenie. Poleca się taką możliwość bukowania wakacji, gdyż dzięki temu nie będziemy wydawać pieniędzy na miejscu. Niestety hotele, restauracje w takich kurortach są bardzo drogie.

mallorcaMajorka – wakacje marzeń

Już w trzy godziny możemy znaleźć się na wyspie marzeń. Majorka nazywana jest perłą Balearów. Wyspa świetnie łączy wszystkie potrzeb podróżnych. Przede wszystkim w stolicy możemy znaleźć gotyckie zabytki, które są przeciwieństwem nowoczesności, zmodernizowanych kurortów i hoteli. Wycieczki do Hiszpanii nie należą do najtańszych, dlatego warto śledzić opcję first minut i last minut. W pierwszych dniach oferty, albo a tak zwana ostatnią minutę, możemy znaleźć najwięcej ciekawych propozycji.

Kategorie: Wczasy
TAG: , , , , , , ,