Kierunek – druga półkula świata

Kwi 4 - 2013

tanie loty do Nowego JorkuStany Zjednoczone Ameryki Północnej każdego roku odwiedza blisko 38 mln turystów ze wszystkich stron świata. Największą ich ilość stanowią Kanadyjczycy i Meksykanie. Z Europy najliczniejsza grupa, jaka przybywa to Brytyjczycy i Niemcy. Trzy czwarte przyjezdnych odwiedza ten kraj głównie w celach wypoczynkowych. Przede wszystkim interesujemy się amerykańskimi miastami, które bardzo często stanowią dla nas największą atrakcję turystyczną.

Stolicą USA jest leżący nad rzeką Potomac, Waszyngton. Jego założenie datuje się na rok 1790, a dziesięć lat później miasto już zostało ogłoszone stolicą. Jak przystało na tak ważne miejsce w Waszyngtonie znajduje się ponad 170 placówek dyplomatycznych, ważnych międzynarodowych organizacji, banków, ministerstw, departamentów, urzędów federalnych, siedzibą FBI, Kongresu, no i oczywiście jest też siedziba Prezydenta. Wiele tu miejsc wartych obejrzenia i uwagi. Najczęściej chcemy zobaczyć Biały Dom, gdzie mieszka i urzęduje Prezydent USA, Kapitel, pomniki, a także największy na świecie kompleks muzeów Smithsonian Institution. W Waszyngtonie nie ma drapaczy chmur, dominuje w nim niska zabudowa.

By zobaczyć drapacze chmur przyjeżdżamy do NY. Z Polski jest z nim wiele lotniczych połączeń. Prawdopodobnie wkrótce też z Krakowa, ponownie zostaną uruchomione tanie loty do Nowego Jorku. To niebywałe miasto jest jednym z najbogatszych i najbiedniejszych miejsc USA, z rażącymi dysproporcjami społecznymi. W kilku kategoriach można go nazwać światową stolicą. Mnóstwo tu wspaniałych galerii sztuki i muzeów. Odwiedzamy NY by zajrzeć na znane wszystkim ulice Wall Strett i Piątą Aleję, do położonego na Manhattanie kolorowego Chinatown, by przespacerować się najsłynniejszymi alejami Central Parku i złożyć miejscu hołdu dla Johna Lennona i Beatlesów na Strawberry Fields kwiaty. Chcemy też wjechać na znany z wielu amerykańskich filmów taras widokowy Empire State Building, przejechać po niepowtarzalnym Moście Brooklińskim i dotrzeć do symbolu miasta, Statuy Wolności.

Mimo, że nie lubimy tego kraju, każdego z nas do niego ciągnie i jadąc do Stanów marzy się nam, by zobaczyć tam jak najwięcej. Są one niezwykle duże i niemożliwym jest do wykonania, aby móc dotrzeć we wszystkie atrakcyjne miejsca podczas jednej wizyty. Z pewnością każdemu, kto pomyśli o USA przed oczami staje jeden z najwspanialszych na ziemi cudów natury, oszałamiająco piękny Kanion Kolorado. Podobnież niezapomnianym przeżyciem jest siedzieć na jego krawędzi i podziwiać cały jego ogrom: 443 km długości i wahającą się od 200 m do 29 km szerokość. Kinomaniacy z pewnością chcieliby pojechać do Kalifornii i zobaczyć Los Angeles, a przede wszystkim jego dzielnice Hollywood oraz Beverly Hills. Z kolei miłośnicy jazzu z przyjemnością zawitaliby do jego kolebki, zabytkowej i najstarszej dzielnicy Nowego Orleanu, French Quarter. Fanów Pameli Anderson będzie ciągnąć na plaże Miami, a nasze dzieci do świata bajek, najprawdziwszego Disneylandu.

Kategoria: Podróże, Tanie Loty
TAG: , ,