Nowe sezonowe kierunki niemieckich przewoźników

Mar 18 - 2013

LufthansaZbliżający się sezon letni u wielu europejskich linii lotniczych, zarówno tych regularnych, niskobudżetowych, jak i czarterowych, obfituje w nowe wakacyjne kierunki. Obsługujący polskie porty lotnicze niemiecki największy przewoźnik lotniczy Lufthansa jest jedną z linii, która również atrakcyjnie rozszerzy siatkę swoich połączeń. W obowiązującym od 31 marca do 26 października rozkładzie letnim, pasażerowie tych linii będą mogli na pokładzie samolotów Lufthansy podróżować do 218 miast w 82 krajach. Rok temu letni rozkład przewoźnika obejmował kierunki 216 miast w 83 krajach. Od lipca podróżując po Europie będziemy też mogli korzystać z koncepcji niemieckich tanich linii lotniczych Germanwings. Przewoźnik ten sukcesywnie przejmować będzie obsługiwane obecnie przez Lufthansę połączenia typu „point to point”.

Letni rozkład Lufthansy

Znalazło się w nim aż pięć cieszących się popularnością kierunków wakacyjnych. Mowa o hiszpańskich miastach: Mahon na Minorce, Jerez de la Frontera w Andaluzji, o brytyjskim Cardiff, szkockim Glasgow i bułgarskim kurorcie Warna. Niemieckie linie lotnicze uruchamiają też międzykontynentalne rejsy z Monachium do kanadyjskiego Vancouver. Mają być one uzupełnieniem istniejących już rejsów z frankfurckiego portu lotniczego. Na drugą co do wielkości wyspę Archipelagu Balearów Minorkę będzie można latać z Monachium, Dusseldorfu, Hamburga i Berlina. Do miasta Jerez de la Frontera na Costa de la Luz z Dusseldorfu i Frankfurtu. Do stolicy Walii Cardiff, nadającej się świetnie na wakacyjną bazę wypadową na wybrzeżu lub w walijskich górach polecimy Lufthansą z Dusseldorfu. Również z niego przewoźnik będzie odbywać rejsy do powszechnie znanego z artystycznego życia największego miasta Szkocji Glasgow. Trasę tę będzie odbywać przez okrągły rok. Także z Dusseldorfu dostaniemy się do Warny. Rozkład letni linii lotniczych Lufthansa oferuje 25 sezonowych połączeń, których w wakacyjnych miesiącach lipcu i sierpniu częstotliwość zwiększy się.

Germanwings rośnie w kierunki

Letni rozkład przewiduje przejęcie sześciu bezpośrednich kierunków Lufthansy przez tanie linie lotnicze Germanwings. Na początek przechwyci rejsy z Hamburga do stolicy Austrii – Wiednia, Perły Adriatyku – chorwackiego Dubrownika, francuskiego miasta na Lazurowym Wybrzeżu – Nicei, największego miasta Balearów i stolicy wyspy Majorka – Palma de Mallorca oraz niemieckiego miasta – Stuttgartu. Sukcesywnie od 1 lipca Germanwings przejmie kolejne połączenia od Lufthansy. Niskobudżetowy przewoźnik przechwyci od regularnego wszystkie jego europejskie trasy, wyłączając te do Frankfurtu i Monachium, a także zaoferuje na nie pasażerom po atrakcyjnych cenach tanie loty. Ci pasażerowie, co dokonali już rezerwacji biletów lotniczych na obsługujące do tej pory kierunki Lufthansy, automatycznie będą w systemie przeniesieni na obsługiwane przez Germanwings połączenia.

Kategoria: Linie Lotnicze
TAG: , ,