Podróże z Lufthansą

Mar 29 - 2011

LufthansaJedna z najwyżej ocenianych rejsowych linii lotniczych, niemiecka Lufthansa, należy do jednego z największych na świecie towarzystw lotniczych. Przewoźnik powstał w 1926 roku, jako Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft. Luft w nazwie oznacza powietrze, a Hansa określa leżący nad Bałtykiem i Morzem Północnym związek kupiecki średniowiecznych miast europejskich. Siedziba linii mieści się w przepięknym mieście Kolonii, zaś jego główna baza przy międzynarodowym porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem.

Linie lotnicze Lufthansa były pierwszym w historii powietrznym przewoźnikiem, który zaczął latać samolotami Boeing 737. Dziś flota Lufthansy liczy ponad 300 maszyn i opiera się na Boeingach, Airbusach, Avro, Bombardierach i McDonell&Douglasach.

Lufthansa oferuje bogatą siatkę połączeń obsługującą pięć kontynentów i 75 krajów na całym świecie. W Polsce niemiecki przewoźnik obsługuje porty w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Rzeszowie. Możemy stąd polecieć do Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Berlina i Hamburga, miast, które warte są odwiedzenia.

Ważny dla Lufthansy położony po obu stronach Menu Frankfurt jest znanym centrum wystawienniczym i miastem zaliczanym do jednej z najważniejszych na świecie metropolii finansowych. Mimo, że jest to dość nowoczesne miasto z licznymi szklanymi drapaczami, odnajdziemy w nim wiele zabytkowych budowli, wśród nich urokliwe kamieniczki, świątynie, muzea i galerie sztuki. Frankfurt szczyci się największym w Niemczech portem lotniczym. Bilety lotnicze do Frankfurtu łatwo można zarezerwować i kupić przez Internet. Tak samo do każdego innego z wymienionych wyżej miast.

Pasażerowie linii lotniczych Lufthansa najwyżej sobie cenią u tego przewoźnika jego połączenia, cenę za bilet, punktualność, serwowane na pokładzie posiłki oraz obsługę. Niemiecki przewoźnik pasażerom posiadającym elektroniczne bilety lotnicze Lufthansy etix dał możliwość samodzielnego wyboru miejsca w samolocie. Przed wylotem można sobie wydrukować w domu kartę pokładową online, dzięki czemu wcześniej przystąpi się do odprawy i będzie miało większy wybór dostępnych w samolocie miejsc. Pasażerowie na pokładzie samolotów Lufthansy mają możliwość korzystania z Internetu.

Lufthansa jest znanym pasażerskim przewoźnikiem. Niewielu wie, że jest on o wiele większą firmą niż by się mogło wydawać. Prowadzi, bowiem bardzo szeroką działalność, w tym przewozy regionalne, przewozy transportowe, służby techniczne, jest dostawcą informatycznych rozwiązań dla lotnictwa, ma swoje biuro podróży, niemieckie tanie linie lotnicze i turecko – niemieckie linie, we Włoszech jest właścicielem lokalnych linii lotniczych. Lufthansa to również największy na świecie dostawca posiłków dla linii lotniczych, świadczy także usługi szkoleniowe dla załóg oraz oferuje lotnicze ubezpieczenia transportowe.

Linie lotnicze Lufthansa są liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance.

Lufthansa

Kategoria: Podróże, Tanie Linie Lotnicze
TAG: , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply