Wczasy na Ibizie

Sty 30 - 2014

IbizaIbiza to słoneczna wyspa położona u wybrzeży Hiszpanii, a zarazem jest trzecią wyspą Balearów. Ibiza przyciąga turystów zielonymi wzgórzami i piaszczystymi plażami. Wyspę otacza lazurowe morze. Ibizę inaczej nazywa się białą wyspą, a także wyspą Pokoju i miłości. Od lat 60 -tych była odwiedzana przez hipisów, którzy spopularyzowali tę wyspę, a dziś jest odwiedzana przez fanów klubów i dyskotek. Większość hoteli położona jest na południowym wschodzie wyspy. Spędzając wczasy na Ibizie wielu turystów udaje się od razu na Majorkę. Dzięki temu podczas jednego urlopu możemy poznać dokładnie dwie wyspy.

Bilety lotnicze na Ibizę

Tanie loty na Ibizę to kolejna oferta linii wizz air. Oczywiście będąc członkiem wizz air clubu możemy korzystać z najlepszych promocji. Kupując kartę klubu otrzymamy 100 złotych na powitanie. Już za około 200 złotych polecimy z portu lotniczego w Katowicach, loty z Warszawy są niewiele droższe. Bilety lotnicze na Ibizę możemy kupić także w linii Ryanair, który lata z tych samych portów lotniczych. Tanie linie lotnicze oferują bardzo bogaty wachlarz promocji. Z Warszawy, Ryanair oferuje tanie loty do Bolonii. Irlandzki przewoźnik oferuje także bilety lotnicze do Mediolanu. Wizz air natomiast w bardzo niskich cenach oferuje bilety lotnicze do Rzymu. Przedstawiciele taniego latania to bardzo dobra opcja na wczasy. Sam bilet nie jest zbyt drogi, warto więc ograniczyć się tylko do bagaż podręcznego, gdyż rejestrowany jest dodatkowo płatny.

Ekspansja taniego latania

Wizz Air i Ryanair to linie lotnicze, które w ostatnim czasie przeszły ogromną metamorfozę. Zawsze miały sporo klientów, gdyż oferowały niskie ceny. Jednak oprócz tanich lotów, oferują także dość wysoką jakość usług. Ryanair stał się liderem na rynku europejskim, gdyż zostały docenione za punktualność. W lotach na czas wyprzedziły nawet easy jet. Pasażerowie uwielbiają latać i kochają tanie loty. Dlatego regularne linie czują się zagrożone, co wydaje się być słusznym, w związku z tak potężna konkurencją. Tylko na naszym kontynencie tak wielki procentowy wskaźnik zajmują tanie linie lotnicze.

Kategorie: Podróże
TAG: , , , , , , , , , , , ,

Z Lufthansą do Chin

Lut 25 - 2011

Krajobraz ChinJeśli jesteś pasjonatem starych cywilizacji, a także marzysz o dalekich podróżach, w najnowszej ofercie Lufthansa daje możliwość tanich lotów do Chin. Szczególnie powinni ucieszyć się z tej informacji mieszkańcy południa, gdyż najkorzystniejsza promocja obejmuje wyloty z Katowic. Bilety lotnicze z tego miasta do Nankin kosztują 1508 złotych. Nankin leży na wschodzie Chin nad rzeką Jangcy. To miejsce stanowi wielki ośrodek przemysłowy Chin. Szeroko rozwinięte są tu usługi włókiennicze, chemiczne, transportowe i elektrotechniczne. Oprócz tego Nankin to skupisko wielkich zabytków, które na pewno przyciągną rzesze turystów. Owe atrakcje to mury miejsce z bramami czy mauzoleum.

Krajobraz ChinMożna także zwiedzić nekropolie cesarskie, które są otoczone bramami z kamiennych figur zwierzą i chimer. Minusem oferty w Lufthansie są na pewno małe ilości promocyjnych biletów lotniczych, które są sprzedawane do 18 stycznia. Wylot do Nankin to okres od 1 stycznia 2011 do 31 marca 2011. Maksymalny czas przebywania tam to trzy miesiące. Pobyt minimalny to niedziela, lub sześć dni. Lufthansa uruchomiła także korzystne połączenia do Nowego Jorku za 1650 złotych, do Bostonu za 1650 złotych, do Pekinu za 1850 złotych, do Tokio za 2000 złotych. Lufthansa jeśli chodzi o polskie bazy lotnicze startuje z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Katowic.

Szczególnie oferta lotów do Ameryki jest wyjątkowo ciekawa. Zwykle linie lotnicze mimo obniżania kosztów biletów, nie dają zbyt niskich cen na loty na tamten kontynent. Mimo upustów cena biletów jest wciąż zbyt wysoka dla wielu polskich pasażerów. Szczególnie interesujący jest do Los Angeles za 2020 złotych. Oprócz tego Lufthansa podbija także Afrykę. Wyloty odbędą się w lipcu i do połowy sierpnia. Powroty w okolicach listopada. Zazwyczaj w Polsce nie ma ciekawych ofert na afrykańskie kraje. Lufthansa proponuje Addis Abeba za niecałe 1600 złotych, czy Chartum za około 2000 złotych. Jeśli wiec kogoś interesują odległe kraje, oraz odkrywanie tajników nieznanych lądów oferta Lufthansy na wiosnę jest naprawdę bardzo interesująca.

Kategorie: Podróże
TAG: , , , , , ,