Nowe taryfy u największych

Mar 1 - 2013

Linie lotniczeJak donoszą media, kolejne europejskie linie lotnicze wprowadzają na swoich krótkodystansowych trasach zmiany w taryfach. Nowa taryfa MINI została już wprowadzona przez linie lotnicze Air France. Bagaż rejestrowany jest w niej dodatkowo płatny. Także holenderski królewski przewoźnik KLM za przewóz naszych bagaży w luku bagażowym będzie pobierał opłaty.

Brytyjczycy następni w kolejce

Nową taryfę wprowadzają także jedne z najdłużej działających, a przy tym i jedne z największych linii lotniczych świata British Airways. Przewoźnik brytyjski zakłada, że w cenie biletu lotniczego przewieźć będzie można zaledwie bagaż podręczny. Taryfa ta będzie wprowadzana stopniowo. Początkowo obowiązywać ma na pięciu trasach z Londyn Gatwick do portów lotniczych w Amsterdamie, Dubrowniku, Jersey, Tunisu oraz Turynu. Nową taryfę British Airways planuje w przyszłości wprowadzić na wszystkich swoich krótkodystansowych połączeniach, które są obsługiwane z Londynu Gatwick. Bilety na nową taryfę obowiązują już na rejsy po 26 lutego br i są już dostępne w sprzedaży. W zależności od kierunku przelot w jedną stronę w nowej taryfie kosztował będzie od 39 do 69 GBP. Rezygnując z bagażu rejestrowanego można będzie zaoszczędzić od 9 do 15 GBP w jedną stronę.

Siatka połączeń

British Airways jest członkiem sojuszu Oneworld. Zasięgiem swojej licznej floty prawie 300 samolotów obejmuje wszystkie kontynenty, obsługując nimi prawie 170 kierunków. W Polsce przewoźnik obsługuje warszawski port lotniczy i serwuje z niego bezpośrednie połączenia do Londynu na lotnisko Heathrow. Brytyjskie linie lotnicze na mocy umów codeshare świadczy także przeloty linii lotniczych: Aer Lingus, Flybe, Kingfisher Airlines, Loganair, Meridiana. W najbliższym sezonie letnim, czyli od 31 marca, British Airways uruchamia nowe połączenia z Londynu Gatwick na Wyspy Kanaryjskie. Będą to obsługiwane dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele loty samolotem Boeing 737-400 na Lanzarote oraz pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty do portu lotniczego Reina Sofia na Teneryfie. Całoroczne połączenia na Wyspy Kanaryjskie z Londynu Gatwick oferuje więcej przewoźników, wśród nich tanie linie lotnicze Norwegian i easyJet.

Kierunek Chiny

Linie lotnicze British Airways zamierzają od 22 września tego roku uruchomić połączenie z Londynu Heathrow do Chengdu w środkowych Chinach. Rejsy będą się odbywały trzy razy w tygodniu: w każdy wtorek, czwartek i niedzielę, a powrotne zaplanowane są w każdy poniedziałek, środę i piątek. Trasę ma być obsługiwana samolotem Boeing 777. Dla British Airways będzie to pierwszy lot z Heathrow do tego chińskiego miasta. Do Chengdu z Europy oferuje też połączenie z amsterdamskiego lotniska przewoźnik KLM.

Kategorie: Linie Lotnicze
TAG: , , ,