Wizz Air – problemy z lotniskiem w Modlinie

Sty 15 - 2013

Wizz AirW związku z często występującą kłopotliwą mgłą na lotnisku Modlin i brakiem w porcie ułatwiającego samolotom bezpieczne lądowanie w trudnych warunkach atmosferycznych odpowiedniego sprzętu, węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air wróciły jakiś czas temu ze swoimi połączeniami do warszawskiego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina. Ten powrót przewoźnika na stare śmieci jest czasowy. Pierwotnie od 6 stycznia miał on przywrócić swoją działalność do Modlina, jednak w związku z innymi problemami tego portu lotniczego, Wizz Air swoją obecność na lotnisku Warszawa przedłuża do 15 stycznia.

Pozytywny odbiór

Za czasowe przeniesienie lotów na Lotnisko Chopina w Warszawie, tanie linie lotnicze Wizz Air otrzymały od pasażerów nadzwyczaj pozytywne opinie. W ciągu pierwszych godzin od zamknięcia w Modlinie pasa startowego, ponad półtora tysiąca niezwykle zadowolonych pasażerów tego przewoźnika bez problemów i o czasie zostało obsłużonych z Lotniska Chopina. Tak do końca nie jest pewna data otwarcia lotniska w Modlinie. Oczywiście przewoźnik o ponownym przeniesieniu lotów do tego portu lotniczego poinformuje wszystkich swoich pasażerów. Nastąpi to jednak w momencie, kiedy skończą się, póki co wciąż przedłużające się prace naprawcze drogi startowej.

Wizz Air kołem ratunkowym

Jest nim dla poszkodowanych pasażerów podróżujących na trasie Warszawa – Kijów. W związku z odwołanymi na niej lotami linii lotniczych Aerosvit, Wizz Air uruchomił dla nich taryfę ratunkową. Pasażerowie, którym ukraiński przewoźnik odwołał lot z Katowic do Kijowa, mogą poprzez infolinię węgierskiego przewoźnika, rezerwować loty ukraińskiej linii z w cenie 349 UAH, doliczając do tego koszty rezerwacji, ale i tak w czasie podróży muszą posiadać przy sobie oryginalną rezerwację Aerosvitu. Tanie linie lotnicze Wizz Air specjalne taryfy będą honorowały u wszystkich pasażerów ukraińskiego przewoźnika na trasie Warszawa – Kijów. Ilość biletów w puli ratunkowej uzależniona jest od ilości dostępnych miejsc, dlatego też pasażerowie powinni dokonywać rezerwacji jak najszybciej.

To był dobry rok

W 2012 roku niskobudżetowy przewoźnik Wizz Air odnotował w skali roku 12 proc. wzrost obsłużonych przez niego pasażerów. Przewiózł w nim 12 mln. podróżnych, z czego 4,3 mln. w Polsce. Zwiększył również swoją siatkę o 47 nowych połączeń, w sumie oferując ich już 250. Węgierskie tanie linie lotnicze uruchomiły w 2012 roku nowe rejsy do Gruzji, Izraela, Słowenii i Szwajcarii. Obecne są już w 29 krajach. W najbliższym czasie Wizz Air ma plan dalej rozszerzać działania operacyjne o nowe rynki i dodawać nowe porty lotnicze oraz planuje zwiększyć swoją flotą. Pragnie także 2013 rok zakończyć z liczbą 13,5 mln. przewiezionych pasażerów. Czy mu się to uda, zobaczymy.

Kategorie: Tanie Linie Lotnicze
TAG: , , , , ,