Nowości konferencyjno-hotelowe w Polsce

Sie 28 - 2015

W zasadzie od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej w naszym kraju rozwija się turystyka biznesowa i przemysł spotkań obejmujący turystykę konferencyjno-kongresową i targową. Polskę odwiedzają biznesmeni i goście z najdalszych zakątków świata oczekując obsługi na najwyższym poziomie. Branża hotelarska wychodzi im naprzeciw oferując coraz to nowe obiekty noclegowe z bogatym zapleczem konferencyjnym. Każdego roku uruchamianych jest kilka tego typu obiektów, a już po Euro 2012 ich liczba stale wzrasta. Jednym z najbardziej nietypowych w formie centrum biznesowym jest Stadion Narodowy w Warszawie.

Mera Hotel & Spa

Poniżej przedstawimy Wam najnowsze obiekty hotelowo-konferencyjne dające wiele możliwości organizowania imprez i spotkań biznesowych.

Na uwagę zasługuje sopocki Mera Hotel & Spa, którego nazwa nawiązują do morskiej bogini Mery. Obiekt posiada nietuzinkową architekturę, jego fasada wykonana została z drewna. Hotel Mera do dyspozycji gości oddaje 145 pokoi, dzięki położeniu z każdego pokoju rozpościera się wspaniały widok na morze. Obszerne pokoje posiadają jednakowe wyposażenie jednak różnią się aranżacją. W ofercie jest 5 apartamentów Misty, Sandy, Sunrise, Sunset i Stormy, a pokoje rodzinne zostały usytuowane na jednym piętrze. W ich bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się pokoje gier i zabaw dla najmniejszych gości. Ponadto w hotelu znajdziemy najbogatsze w regionie zaplecze Spa & Wellness (ponad 30 gabinetów zabiegowych, 4 baseny w tym jeden na dachu, saunę, siłownię oraz dwie restauracje), które w swoich działaniach skupia się na takich elementach jak ogólny stan zdrowia, zarządzanie stresem i relaks, odchudzanie oraz zabiegi oczyszczające i zapobiegające starzeniu się.

Oferta dla biznesu składa się z trzech sporych sali konferencyjnych łącznie na 250 osób. Wyposażone są w system audio i video, urządzenia do tłumaczenia symultanicznego, rzutnik i inne.

Dużo większym obiektem jest Narvil Conference & SPA w Serocku, który swoją działalność rozpoczął w czerwcu 2014 roku. Skategoryzowany w grupie 4 gwiazdek hotel posiada 332 pokoje oraz 32 sale konferencyjne. Swoim obszarem zajmuje ponad 7 hektarów, nic dziwnego jeśli weźmiemy pod uwagę parking na 350 samochodów zaplecze rekreacyjne i fakt,, że największa sala przeznaczona dla biznesu ma ponad 1600 mkw.

Pomysł architektów obejmował wtopienie hotelu w zastaną naturę, dlatego budynek otacza fosa, a tuż przed hotelem w sztucznym zbiorniku pływają ryby. Ponadto fasada została tak poprowadzona by wykorzystać przestrzeń między drzewami. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia KM Rubaszkiewicz. W nazewnictwie Sali konferencyjnych wykorzystano nazwy rzek z całego świata, największa nawiązuje do największej rzeki Amazonki. Podobne inspiracje zaczerpnięto nazywając apartamenty (nazwy od mórz), apartamenty VIP (nazwy oceanów). Do natury nawiązują także nazwy 12 gabinetów strefy Spa & Wellness.

Mera Hotel & Spa

Kategorie: Hotele
TAG: , , ,