Wizz Air – problemy z lotniskiem w Modlinie

Sty 15 - 2013

Wizz AirW związku z często występującą kłopotliwą mgłą na lotnisku Modlin i brakiem w porcie ułatwiającego samolotom bezpieczne lądowanie w trudnych warunkach atmosferycznych odpowiedniego sprzętu, węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air wróciły jakiś czas temu ze swoimi połączeniami do warszawskiego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina. Ten powrót przewoźnika na stare śmieci jest czasowy. Pierwotnie od 6 stycznia miał on przywrócić swoją działalność do Modlina, jednak w związku z innymi problemami tego portu lotniczego, Wizz Air swoją obecność na lotnisku Warszawa przedłuża do 15 stycznia.

Pozytywny odbiór

Za czasowe przeniesienie lotów na Lotnisko Chopina w Warszawie, tanie linie lotnicze Wizz Air otrzymały od pasażerów nadzwyczaj pozytywne opinie. W ciągu pierwszych godzin od zamknięcia w Modlinie pasa startowego, ponad półtora tysiąca niezwykle zadowolonych pasażerów tego przewoźnika bez problemów i o czasie zostało obsłużonych z Lotniska Chopina. Tak do końca nie jest pewna data otwarcia lotniska w Modlinie. Oczywiście przewoźnik o ponownym przeniesieniu lotów do tego portu lotniczego poinformuje wszystkich swoich pasażerów. Nastąpi to jednak w momencie, kiedy skończą się, póki co wciąż przedłużające się prace naprawcze drogi startowej.

Wizz Air kołem ratunkowym

Jest nim dla poszkodowanych pasażerów podróżujących na trasie Warszawa – Kijów. W związku z odwołanymi na niej lotami linii lotniczych Aerosvit, Wizz Air uruchomił dla nich taryfę ratunkową. Pasażerowie, którym ukraiński przewoźnik odwołał lot z Katowic do Kijowa, mogą poprzez infolinię węgierskiego przewoźnika, rezerwować loty ukraińskiej linii z w cenie 349 UAH, doliczając do tego koszty rezerwacji, ale i tak w czasie podróży muszą posiadać przy sobie oryginalną rezerwację Aerosvitu. Tanie linie lotnicze Wizz Air specjalne taryfy będą honorowały u wszystkich pasażerów ukraińskiego przewoźnika na trasie Warszawa – Kijów. Ilość biletów w puli ratunkowej uzależniona jest od ilości dostępnych miejsc, dlatego też pasażerowie powinni dokonywać rezerwacji jak najszybciej.

To był dobry rok

W 2012 roku niskobudżetowy przewoźnik Wizz Air odnotował w skali roku 12 proc. wzrost obsłużonych przez niego pasażerów. Przewiózł w nim 12 mln. podróżnych, z czego 4,3 mln. w Polsce. Zwiększył również swoją siatkę o 47 nowych połączeń, w sumie oferując ich już 250. Węgierskie tanie linie lotnicze uruchomiły w 2012 roku nowe rejsy do Gruzji, Izraela, Słowenii i Szwajcarii. Obecne są już w 29 krajach. W najbliższym czasie Wizz Air ma plan dalej rozszerzać działania operacyjne o nowe rynki i dodawać nowe porty lotnicze oraz planuje zwiększyć swoją flotą. Pragnie także 2013 rok zakończyć z liczbą 13,5 mln. przewiezionych pasażerów. Czy mu się to uda, zobaczymy.

Kategorie: Tanie Linie Lotnicze
TAG: , , , , ,

Podróże z Lufthansą

Mar 29 - 2011

LufthansaJedna z najwyżej ocenianych rejsowych linii lotniczych, niemiecka Lufthansa, należy do jednego z największych na świecie towarzystw lotniczych. Przewoźnik powstał w 1926 roku, jako Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft. Luft w nazwie oznacza powietrze, a Hansa określa leżący nad Bałtykiem i Morzem Północnym związek kupiecki średniowiecznych miast europejskich. Siedziba linii mieści się w przepięknym mieście Kolonii, zaś jego główna baza przy międzynarodowym porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem.

Linie lotnicze Lufthansa były pierwszym w historii powietrznym przewoźnikiem, który zaczął latać samolotami Boeing 737. Dziś flota Lufthansy liczy ponad 300 maszyn i opiera się na Boeingach, Airbusach, Avro, Bombardierach i McDonell&Douglasach.

Lufthansa oferuje bogatą siatkę połączeń obsługującą pięć kontynentów i 75 krajów na całym świecie. W Polsce niemiecki przewoźnik obsługuje porty w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Rzeszowie. Możemy stąd polecieć do Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Berlina i Hamburga, miast, które warte są odwiedzenia.

Ważny dla Lufthansy położony po obu stronach Menu Frankfurt jest znanym centrum wystawienniczym i miastem zaliczanym do jednej z najważniejszych na świecie metropolii finansowych. Mimo, że jest to dość nowoczesne miasto z licznymi szklanymi drapaczami, odnajdziemy w nim wiele zabytkowych budowli, wśród nich urokliwe kamieniczki, świątynie, muzea i galerie sztuki. Frankfurt szczyci się największym w Niemczech portem lotniczym. Bilety lotnicze do Frankfurtu łatwo można zarezerwować i kupić przez Internet. Tak samo do każdego innego z wymienionych wyżej miast.

Pasażerowie linii lotniczych Lufthansa najwyżej sobie cenią u tego przewoźnika jego połączenia, cenę za bilet, punktualność, serwowane na pokładzie posiłki oraz obsługę. Niemiecki przewoźnik pasażerom posiadającym elektroniczne bilety lotnicze Lufthansy etix dał możliwość samodzielnego wyboru miejsca w samolocie. Przed wylotem można sobie wydrukować w domu kartę pokładową online, dzięki czemu wcześniej przystąpi się do odprawy i będzie miało większy wybór dostępnych w samolocie miejsc. Pasażerowie na pokładzie samolotów Lufthansy mają możliwość korzystania z Internetu.

Lufthansa jest znanym pasażerskim przewoźnikiem. Niewielu wie, że jest on o wiele większą firmą niż by się mogło wydawać. Prowadzi, bowiem bardzo szeroką działalność, w tym przewozy regionalne, przewozy transportowe, służby techniczne, jest dostawcą informatycznych rozwiązań dla lotnictwa, ma swoje biuro podróży, niemieckie tanie linie lotnicze i turecko – niemieckie linie, we Włoszech jest właścicielem lokalnych linii lotniczych. Lufthansa to również największy na świecie dostawca posiłków dla linii lotniczych, świadczy także usługi szkoleniowe dla załóg oraz oferuje lotnicze ubezpieczenia transportowe.

Linie lotnicze Lufthansa są liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance.

Lufthansa

Kategorie: Podróże, Tanie Linie Lotnicze
TAG: , , , , , , , , , , , , , , ,