Wczasy na Ibizie

Sty 30 - 2014

IbizaIbiza to słoneczna wyspa położona u wybrzeży Hiszpanii, a zarazem jest trzecią wyspą Balearów. Ibiza przyciąga turystów zielonymi wzgórzami i piaszczystymi plażami. Wyspę otacza lazurowe morze. Ibizę inaczej nazywa się białą wyspą, a także wyspą Pokoju i miłości. Od lat 60 -tych była odwiedzana przez hipisów, którzy spopularyzowali tę wyspę, a dziś jest odwiedzana przez fanów klubów i dyskotek. Większość hoteli położona jest na południowym wschodzie wyspy. Spędzając wczasy na Ibizie wielu turystów udaje się od razu na Majorkę. Dzięki temu podczas jednego urlopu możemy poznać dokładnie dwie wyspy.

Bilety lotnicze na Ibizę

Tanie loty na Ibizę to kolejna oferta linii wizz air. Oczywiście będąc członkiem wizz air clubu możemy korzystać z najlepszych promocji. Kupując kartę klubu otrzymamy 100 złotych na powitanie. Już za około 200 złotych polecimy z portu lotniczego w Katowicach, loty z Warszawy są niewiele droższe. Bilety lotnicze na Ibizę możemy kupić także w linii Ryanair, który lata z tych samych portów lotniczych. Tanie linie lotnicze oferują bardzo bogaty wachlarz promocji. Z Warszawy, Ryanair oferuje tanie loty do Bolonii. Irlandzki przewoźnik oferuje także bilety lotnicze do Mediolanu. Wizz air natomiast w bardzo niskich cenach oferuje bilety lotnicze do Rzymu. Przedstawiciele taniego latania to bardzo dobra opcja na wczasy. Sam bilet nie jest zbyt drogi, warto więc ograniczyć się tylko do bagaż podręcznego, gdyż rejestrowany jest dodatkowo płatny.

Ekspansja taniego latania

Wizz Air i Ryanair to linie lotnicze, które w ostatnim czasie przeszły ogromną metamorfozę. Zawsze miały sporo klientów, gdyż oferowały niskie ceny. Jednak oprócz tanich lotów, oferują także dość wysoką jakość usług. Ryanair stał się liderem na rynku europejskim, gdyż zostały docenione za punktualność. W lotach na czas wyprzedziły nawet easy jet. Pasażerowie uwielbiają latać i kochają tanie loty. Dlatego regularne linie czują się zagrożone, co wydaje się być słusznym, w związku z tak potężna konkurencją. Tylko na naszym kontynencie tak wielki procentowy wskaźnik zajmują tanie linie lotnicze.

Kategorie: Podróże
TAG: , , , , , , , , , , , ,

Dzika i piękna Kalabria

Sie 17 - 2012

Jednym z popularniejszych turystycznych krajów Europy są Włochy. Jedne regiony są wprost oblegane przez świata turystów, ale są też takie miejsca, gdzie wśród przepięknych krajobrazów można odzyskać równowagę ducha i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i tłumów. Taka z pewnością jest dzika i przepiękna Kalabria, w której poczujemy prawdziwy smak włoskiego południa. Jej środek wypełniają majestatyczne góry, z których godzinami można obserwować jednocześnie dwa morza, Tyrreńskie i Jońskie. Dojechać tu możemy samochodem. Podróż tym środkiem lokomocji z pewnością będzie atrakcyjną, ale dość długą i z racji na ceny paliwa dość drogą. Najłatwiej i najszybciej dotrzemy do Kalabrii oczywiście samolotem. Wielu przewoźników lotniczych oferuje w ten region tanie loty, nawet w szczycie sezonu. Za to na miejscu, chcąc poznać atrakcje regionu, warto skorzystać z ofert lokalnych biur podróży lub wynająć samochód.

Kalabria

Natura

Miasteczka i osady Kalabrii nie dysponują imponującą ilością zabytków, za to nie brakuje mu prawdziwych cudów natury. Ma do zaoferowania trzy parki narodowe. Park Narodowy Aspromonte zajmuje skrawek łańcucha Apeninów. Zima jest to popularne miejsce na uprawianie sportów zimowych, a w innych porach roku stanowi rewelacyjne miejsce na całodzienny pobyt i dłuższą wycieczkę. Zobaczymy tu na najwyższym szczycie Aspromonte, Montalto wykonany z brązu posąg Chrystusa. Atutem drugiego parku, Parku Narodowego Sila jest to, że jest on przyjazny także niepełnosprawnym turystom. Spędza się tu czas na jeździe konno, rowerach i spacerach. Jeździ po nim minikolejka. Trzeci Park Narodowy Pollino jest dla amatorów mocnych wrażeń, czyli uprawiających rafting i canyoning. Można na jego terenie uprawiać też kajakarstwo górskie w wartkich strumieniach, płynących fantastycznymi wąwozami.

Lamezia Terme

Znaną i docenianą ze względu na piaszczyste plaże, otaczającą przyrodę i cudowne morze wypoczynkową miejscowością Kalabrii jest Lamezia Terme. Blisko z niej do najpopularniejszego kurortu regionu, posiadającego długą historię, Reggio di Calabria. Niestety przez targane przez wieki trzęsieniami ziemi i tsunami zbyt wiele w mieście śladów przeszłości tu nie odnajdziemy. Zachowały się zaledwie we fragmentach greckie mury, termy rzymskie, będące pozostałością po Aragońskim Zamku XV-wieczne dwie okrągłe wieże i kilkanaście małych kościołów. W tutejszym Muzeum Narodowego cennymi eksponatami są wydobyte z dna morskiego wykonane z brązu dwa nadnaturalnej wielkości posągi greckie.

Najpiękniejszym miastem Kalabrii jest leżące na ogromnym klifie Tropei. Jego wielkość i niezwykłość dostrzegalna jest w pełnej okazałości z miejscowej plaży. Patrząc stąd na miasto ma się wrażenie, że jest przylepione do monumentalnej skały. U jej stóp znajduje się pełna kafejek, restauracji i małych plaż, nowa część miasta. Górne Tropei to przede wszystkim plątanina uliczek. Stoją między nimi dwa świetnie zachowane pałace, jeden XIV-sto, a drugi XX-wieczny. Niezapomniane z miasta są widoki na morze.

Kategorie: Podróże
TAG: , , , , , ,