Tanie loty z zagubionym bagażem

Maj 29 - 2013

BergenWiosna sprawiła, że mnóstwo tanich linii lotniczych zaczęło oferować atrakcyjne ceny a także nowe kierunki. Wielu pasażerów pokusiło się o wybranie taniego lotu, jednak nie zawsze ten wybór okazał się trafny. Warto przed planowaną podróżą zasięgnąć informacji na temat danej linii i regulaminu. Liczni turyści, którzy cieszyli się z niskich cen za bilety lotnicze, następnie mieli problemy z wagą bagażu, a nawet zdarzało się zagubienie walizek.

Tanie loty do Bergen

28 marca odbył się inauguracyjny lot Bergen- Katowice. Wielu turystów wykupiło bilety lotnicze w promocyjnych cenach, które były znacznie niższe, niż oferta Norwegian. Lot odbył się punktualnie, a obsługa na pokładach samolotów była bardzo miła. Niestety niemiłą niespodziankę mieli pasażerowie, którzy lecieli z powrotem do Norwegii, tydzień później. Po przylocie do Bergen okazało się, że bagaże zostały w porcie lotniczym w Katowicach. Niestety na lotnisku nie udzielono żadnych informacji. Walizki miały dolecieć kolejnym lotem z Katowic za kilka dni. Oburzenie pasażerów było słuszne, gdyż wizz air jako jedna z nielicznych linii podwyższyła wagę bagażu do 32 kilogramów. Także cena za walizkę nie była zbyt mała, bo wynosiła około 130 złotych. Przy większej ilości, cena bagażu znacznie przewyższała koszty biletu lotniczego, a tym samym cała podróż nie była wcale taką tanią. Na krytykę zasługuje także brak jakichkolwiek informacji ze strony linii wizz air na temat zaginionych walizek. W tej sytuacji bardzo pomocna okazała się obsługa portu lotniczego Pyrzowice, gdzie można było zasięgnąć przynajmniej częściowych informacji.

Tanie loty tylko z pozoru

Pokuszenie się o niską ceną biletu lotniczego może kosztować sporo nerwów. Wysokie opłaty za bagaż okazały się niewspółmierne z czasem dostarczenia go na miejsce. Bilety lotnicze do Bergen cieszą się ogromną popularnością, jednak podczas lotu można spotkać kilka ukrytych wydatków. Często miejsca w samolocie są pozajmowane, a za pozostałe dwa pierwsze rzędy trzeba uiścić opłatę 10 euro za osobę. Na pokładach samolotów nie są przyjmowane także wszystkie karty płatnicze. Dość drogi bagaż nie jest dostarczany na miejsce. Nie tylko pasażerowie lecący z Katowic zostali oszukani, ale także ci, którzy lecieli z portu lotniczego z Poznania.

Kategorie: Podróże
TAG: , , , , , , , , ,