Eurolotem w Europę

Sty 29 - 2013

Oprócz Polskich Linii Lotniczych LOT mamy drugiego polskiego lotniczego przewoźnika pasażerskiego, świadczącego usługi w zakresie przewozów regionalnych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych-krótkodystansowych, Eurolot. Linie te działają na zasadzie operatora w strukturze Grupy LOT. Obsługują 42 trasy z Polski. Prawdopodobnie zostanie im przekazany majątek, mającego poważne kłopoty finansowe, LOT-u. W ten sposób rząd uratuje polskiego flagowego przewoźnika.

Eurolot

Zwiększona częstotliwość

Kilka dni temu zostaliśmy poinformowani przez elektroniczne media o zwiększeniu w najbliższym sezonie letnim przez polskie linie lotnicze Eurolot, połączeń z krakowskiego portu lotniczego do Amsterdamu i Zurychu. Na obu wykorzystywane będą samoloty typu Bombardier Q400 NextGen. Do holenderskiej stolicy przewoźnik zacznie odbywać rejsy od Prima Aprilisowego dnia, czyli 1 kwietnia, sześć razy w tygodniu: od poniedziałku do piątku i w niedzielę. Do Zurychu linie te będą kursowały z taką samą częstotliwością.

Nowe kierunki

Z lotniska Kraków Eurolot ruszy też z nowym kierunkiem na Bałkany, do Perły Adriatyku – magicznego Dubrownika. W przebogatym w połączenia lotnicze letnim sezonie te polskie linie lotnicze chcą jeszcze uruchomić dwie nowe trasy z Heringsdorfu/Świnoujścia do Dortmundu od 4 maja raz w tygodniu w soboty oraz do Kolonii/Bonn. Na razie przewoźnik jeszcze oczekuje sfinalizowania wszystkich szczegółów umowy na tych ostatnich kierunkach. Rejsy do niemieckich miast linie obsługiwać będą samolotem Dash8 Q400. W minionym sezonie Eurolot serwował też połączenia do Heringsdorfu, Florencji, Wilna, Hamburga i Lwowa. Czy je wznowi, na razie nic na ten temat nie słychać.

Znane i doceniane

Kierunki do Amsterdamu i Zurychu zyskują częstotliwość dzięki sporemu zainteresowaniu nimi u polskich pasażerów i nie ma w tym nic dziwnego, bo oba są niezwykle interesujące. Nazywany Wenecją Północy Amsterdam jest cudownym miastem z całą masą bardzo atrakcyjnych i wartych zobaczenia miejsc. Czaruje spokojem, kolorowymi kamieniczkami, snującymi się leniwie krętymi uliczkami, zadziwia pływającym targiem kwiatów i dzielnicą Czerwonych Latarń. Z kolei Zurych ze względu na otaczające go Alpy, jest niezwykle malowniczym, a przy tym i wyjątkowo intrygującym miastem – jednocześnie antycznym i nowoczesnym. Jest prawdziwym centrum biznesowym, kulturowym, pełnym elegancji i ekstrawagancji. Na miłośników muzeów i galerii czeka w nim 50 muzeów i 100 galerii.

Atrakcyjność nowych kierunków

Trzecie z miast na trasie Eurolotu, Dubrownik jest miastem ze starożytnym rodowodem, słowiańską duszą, niczym z bajki zabytkami, które opasane są murem z 16 wieżami. Z tego miasta nie chce się wyjeżdżać! Niemieckie kierunki również cieszą się powodzeniem. W Dortmundzie miłośnicy piwa odwiedzają Muzeum Browaru. Z kolei największą dumą Kolonii jest zabytkowa katedra Świętego Piotra i Najświętszej Maryi Panny, z cennymi relikwiami dla chrześcijańskiej wiary i sztuki średniowiecznej. A Bonn to miasto muzeów!

Kategorie: Tanie Linie Lotnicze
TAG: , , , ,