Żegnaj lato na rok?

Wrz 18 - 2012

Jeśli chcemy sobie przedłużyć lato i uciec zbliżającej się jesiennej słocie lub jej siostrze zimie, powinniśmy pomyśleć o podróży w miejsce, gdzie jest ciepło, słonecznie i optymistycznie. Wspaniałym kierunkiem na taki wyjazd w tym okresie jest ciesząca się popularnością turystyczną Tajlandia. Kiedy u nas od listopada do lutego jest zimno, szaro i byle jak, tam panuje znośny do wytrzymania upał. Ten jedyny w swoim rodzaju kraj przyciąga turystów rajskimi plażami, szmaragdowymi wodami, tropikalną roślinnością, niezwykle uśmiechniętymi i życzliwymi mieszkańcami, wyśmienitą kuchnią, no i jej ciekawymi zabytkami, głównie licznymi świątyniami. Niesamowite i jedyne w swoim rodzaju widoki oraz tropikalny klimat Tajlandii sprawia, że nadaje się ona na romantyczną podróż we dwoje, a nawet na podróż poślubną.

Tajlandia

Jeśli jesteśmy spragnieni 30 stopniowych temperatur powietrza, powinniśmy pojechać na indonezyjską wyspę Bali, gdzie przez cały rok słupek rtęci ich sięga. Pogoda niemal w ogóle się tu nie zmienia. Chociaż pora deszczowa trwa na wyspie od końca października do końca kwietnia prawie w ogóle nie jest uciążliwa. Tutejsze ulewy, chociaż są silne, są też krótkotrwałe i najczęściej występują nocami. W tym okresie dzięki deszczom przyroda wybucha całą swoją siłą, czyniąc Bali jeszcze piękniejsze. Mimo pory deszczowej najlepszymi na wyjazd miesiącami są wrzesień, październik i listopad, a potem te od marca do kwietnia. Najbardziej atrakcyjnym regionem turystycznym wyspy jest Nusa Dua, gdzie możemy liczyć na urlop w bardzo komfortowych, dodatkowym atutem dla miłośników gry w golfa, 18-dołkowe pole.

Wybierając się na Seszele oprócz słonecznej i ciepłej pogody będziemy mieli okazję na wyspie Le Digue wygrzewać się na jednej z najpiękniejszych plaż świata Anse Source d’Argent. Największa jej niezwykłością jest piasek o pudrowej konsystencji. Plażę opływa krystalicznie czysta woda i otaczają fantastyczne formacje skalne. Na Seszele przyjeżdża się w okresach od połowy września do połowy listopada i potem od końca kwietnia do końca czerwca. W okresie grudzień-luty występuje pora monsunowa z dużo mniejszą ilością słońca i duszno-wilgotnym, niezbyt miłym powietrzem.

Dla amatorów nurkowania, pływania, windsurfingu i żeglarstwa idealnym miejscem są wyspy Malediwy, które przyjazne pogodowo są cały rok. Mimo, że temperatura zarówno wody, jak i powietrza nie ulega tu większym zmianom, najlepszym okresem na przyjazd są miesiące od stycznia do kwietnia. Występuje wtedy najmniej opadów. Na Malediwy nie przyjeżdżają tylko miłośnicy sportów wodnych. Na otaczającym wyspy aksamitnym piasku można też przyjechać po prostu sobie poleniuchować i rozkoszować się widokiem błękitnych lagun.

Tego typu podróże odbywa się samolotami i przeważnie nie są to loty bezpośrednie. Aby te wyprawy nie były zbyt kosztowne, jednym z ważniejszych kroków jest zakup biletu lotniczego. Wiadomo, że im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym tanio latać możemy po świecie.

Kategoria: Podróże
TAG: , ,

Leave a Reply